Сторінками нашої історії

Подорож в історію села Стрілецький КУТ




Як згадували старожили , територія села здавна належала до розташованих на протилежному березі р. Прут селу МАМАЇВЦІ. Роздивляючись мапу за 1667 рік чітко видно, що готарь  ( кордон) між селами Ревно і Мамаївці проходив по гірській річці , яка згодом дістала назву Монастирський потік.
При дослідженні церковних книг священником  Михайлом Кибичем  до 1848 року наше село писалося як село Нові Мамаївці- Клуж (поселення ) Стрілецьке. З цього ж року назва Нові Мамаївці зникає . Залишається назва Стрілецький Клуж,  яке згодом трансформується в назву СТРІЛЕЦЬКИЙ КУТ.
 В ті далекі часи русло річки Прут протікало дуже близькодо гір, і тому місця для будівництва поселень було дуже мало. Перші поселенці з села Мамаївці мабуть були так звані  « халупники»-люди,які не мали своєї землі.Тому на за прутському березі корчували дерева і будували хати , як тоді називалось –«на пни». Щоб прохарчуватися , люди займалися рибальством і полюванням, адже вся територія була вкрита густими предвічними лісами , де водилося багато дичини. Таких людей називали стрільцями. Перша письмова згадка ,як «кут для стрільців» відноситься до 1767 року. Після приходу на Буковину Австро-Угорської адміністрації для кращого керівництва  в кінці 18 ст.
с. Мамаївці (яке мало три кути- новий , старий , стрілецький ) було поділено на окремі три населені пункти. Вперше село документально згадується в 19ст. як Strilezki Kluez .
 За місцевими назвами та за компактним проживанням людей з однаковими прізвищами , село ділиться на БАВЧИХУ, БОДНАРЮКИ , ТАЩУКИ , ПЕТРЮКИ. Село  з півдня оточують горби , які мають назви – Сопи гора, Середня гора, Гримало, Щовб  , що розділяються великими струмками Бабин потік Верстюччин потік , Монастирський потік та Деренівка.----------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                     ( продовження  буде)






                                             ( далі буде)













Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Головна