А у нас - все для вас








Вже стало  традицією проводити  в бібліотеці  різні  майстер- класи
 ( плетіння, декупаж , ліплення  та  писанкарство)

Чарівний світ писанки


робочий  момент  


Писанка мальована  з любов"ю подарована


     В бібліотеці відкритий  новий дитячий куточок

 “Територія    дитинства”






Світ міняється після кожної прочитаної нами книги….
Книга …Важко  переоцінити її значення. Вона - чудове надбання людства, наш кращий порадник і друг, вірна супутниця життя. 

Вона допомагає найкраще зрозуміти навколишню дійсність, вивчити досвід  старших поколінь. 


  
Ще не вміючи читати , ми розглядали малюнки  до казок , слухали цікаві історії . Нині  ми щодня маємо справу  з книгою  як в школі ,на роботі , так і вдома.









Завдячуючи  книжці, ми знаємо минуле, сьогодення  і маємо  можливість заглянути в майбутнє.


Тому змалечку , з перших самостійних кроків , ми намагаємось привити нашим дітям любов до  книг.



Дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги.
Т.Г.Шевченко



В  сільській б-ці щороку проводяться посвята в читачі  першокласників, де їм вручаються  іменні емблеми   
”Читач  бібліотеки”.




Для них відкриваються двері у чудовий світ "Книжкового королівства".
Нехай цей шлях буде для них радісним і цікавим. У добру щасливу путь у Королівство Книг.

Поетичні  гойдалки


   І знову – березень… І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т.Г.Шевченка. 
 Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.  
вшанування  пам»яті  Кобзаря  у день його  народження   в Народному домі с. Стрілецький Кут  



§Під гаслом «Без минулого немає майбутнього»  пройшли   літературно- історичні  мандрівки «Чи знаєш ти свій край?» , «Це  наша історія», «Традиції мого народу».



Щоб пробудити у  дітей та  молоді інтерес до пізнання  історії та сучасності рідного краю,  свого народу, виховати в них  любов , патріотизм, зміцнити почуття національної гордості та гідності , бібліотекою проводиться цикл заходів.  






 Діти  на  чолі з класними керівниками   з цікавістю прослуховують розповіді   про історію  нашого  села , краю, проводимо  вікторини та розглядаємо старовинні  світлини та краєзнавчий  куток. 


Тому наша робота і спрямована на донесення  кожній віковій групі читачів в найдоступнішій формі відомостей про наш край , його традиції ,народні обряди .Адже  недаром  є прислів"я «Де   коріння глибоке , там і дерево  сильне» .


Також це все поєднується  з розповіддю про сучасний  час – анти терористичною операцією, волонтерством  і просто  добрими вчинками  до людей
















Поруч зібрано  цінні і рідкісні видання(1890-1903рр) , які розкривають історію нашого краю , книги , по яких вчились наші діди і  прадіди.

І  коли молода  людина на запитання «Де найкраще  місце на землі ?» із впевненістю зможе сказати :  «Мій край – найкраще місце на землі» , ось тоді ми досягнем своєї мети.



Запитуєте-відповідаємо


§       Неодноразово в бібліотеці  проводяться  дні відкритих  дверей , “Година запитань і відповідей”, зустрічі  з представниками Пенсійного фонду  , представниками соціальних    та  інших  служб. Стараємось  найти відповіді на  всі актуальні  запитання  односельчан.




Зустріч з  начальником контрольно-ревізійного управління Пенсійного фонду  України в Чернівецькій області Поштар Т.М.


«  Намалюй   собі   писанку сам»

(гостинно запрошуємо на майстер-клас )

«  Намалюй   собі   писанку сам»-  під таким гаслом проходять  щорічні майстер –класи в сільській бібліотеці. Вже стало традицією у передсвяткові Великодні дні проводити  майстер –класи  з писанкарства. Готуючись до цього заходу  , була підготовлена книжкова виставка  «Історія  та легенди писанки»  та ілюстрована фотовиставка «Новітні технології в намалюванні писанки», плакати зі зразками писанок та символів малюнків, знаків. 


Фарби писанки символічні. Червоне яйце- любов, радість,  життя;  жовте- достигле зерно, зорі та місяць; блакитне- небо, вода , повітря;  зелене-  весна, воскресіння природи.

Для дітей   та дорослих було новиною  зробити писанку , як оберіг дому ,  з злакових , зерна  та різних круп.   . Цікаві вироби також з бісеру,  декупажу, кольорових ниток  та навіть з звичайного пластиліну.
Писанки- це витвір наших рук  і нашої душі.  І  враховуючи  всі події ,які пройшли минулим і теперішнім роком ,  діти     віддають перевагу патріотичній  жовто- блакитній писанці  з відповідними малюнками
 ( тризубом ,картою України , прапором ,  голубами миру   і т. д ) , а дорослі  символічним восковим та крашеним писанкам.

 Тож шановні друзі –пишімо писанки , тримаймо їх в своїх оселях , хай оберігають  вони наших дітей від усього злого  і нехай приносять лише щастя. Хай будуть писанкові символи  тим містком, тою ниткою . яка  єднає  минуле, теперішнє і майбутнє!. Повертаймо  свою історичну пам’ять , повертаймо обряди  наших предків  та  пишімо писанки. І святкуймо Великдень !. 








ЗДРАСТУЙ ДІМ КНИЖКОВИЙ

                     
28 квітня в сільській бібліотеці с. Стрілецький Кут відбулося свято- Посвята в читачі «Здрастуй дім книжковий!». Першокласники ,які нещодавно закінчили вивчати «Букварик» , веселою юрбою завітали до бібліотеки. Для нових читачів у бібліотеці була проведена екскурсія , під час якої діти ознайомились з поняттям бібліотека, бібліотекар,книга, журнал , газета.
Діти з цікавістю розглядали сторінки, дивилися ілюстрації до творів.
На маленьких гостей бібліотеки чекав конкурс "Казковий калейдоскоп", який допоміг виявити Великого Знавця Казок. Учні із задоволенням розповідали про свої улюблені оповідання, та навіть пообіцяли намалювати своїх улюблених героїв та подарувати їх бібліотеці! 
Вступаючи в ряди читачів бібліотеки, всі першокласники урочисто пообіцяли: 
- Поважати книгу, виконувати всі правила користування книгою! 
- Не рвати, не бруднити, не малювати в книзі. 
- Зробити все можливе, щоб книга "не хворіла". 



Наприкінці заходу ми всі разом переглянули мультфільм "Мудрі казки тітоньки Сови" про справжню дружбу,.  На кожного маленького читача був заведений  бібліотечний формуляр і кожен першокласник отримав на руки першу бібліотечну книжечку, а також став справжнім читачем бібліотеки. Читачами бібліотеки цього дня стали 15 першокласників.  Щасливої дороги в книжкову країну.


Сільська  бібліотека у співпраці з Народним домом с. Стрілецький  Кут брала участь   у обласному  фестивалі "Художній дивотвір"   м. Чернівці




















– Якщо сьогодні природа подарувала теплий сонячний день, то стає радісно подвійно — тому що в перший день літа по всьому світові відзначається Міжнародний день захисту  дітей- «International Day for Protection of Children» ‒ прекрасне свято радості та надії.    
Міжнародний день дітей — одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було прийнято в 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, в Женеві. Цей день — нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці, як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.
Сільська  бібліотека  не залишається осторонь  і  проводить ряд заходів до цього свята  - -читання улюблених казок  , конкурс малюнків  в дитячій установі "Берізка"  , 

                                                                          
                                                                              




турніри--бібліошашки  та бібліошахмати, 















перегляд улюблених мультфільмів...















Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. 
Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

                                          




Бібліотечне    літо


Проведіть літні канікули разом з нашою бібліотекою 
  • літературна розважалочка
  • Веселковий світ дитинства 
  • екологічна мандрівка "Природа у твоїй долоні"
  • Спортивні розваги
Оглядова мандрівка "Книжок країна чарівна у гості нас чекає..."

  • Літературна тусовка " Від книги -до світла , до  знань, до життя".
  • Бібліотечний кінозал "Мультяшне літо"
  • Урок державності "Великий  дім - Держава, лад у ньому- Закон"
  •  урок етнографії 
Віртуальне знайомство "Цікаві факти про Японію"
"Подорож у Францію"
Народознавча година " Святий Спас прийшов до нас"
Патріотичний флешмоб " У прапорі нашім барви чудові: внизу золотисті, вгорі- волошкові

Літні канікули- унікальна можливість залучення до книги нових читачів, створення простору  творчості і приємного спілкування з літературою для всіх охочих. Бібліотека гостинно запрошує всіх охочих до культурного і активного відпочинку  з книгою і організовує у своїх стінах  літні канікули з книгою. Цікавих нам зустрічей у бібліотеці!!!

БІБЛІОТЕКА ІДЕ В ЛЮДИ 



Читальна п"ятихвилинка в швейній майстерні










ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЕНСІОНЕРІВ ТА ІНВАЛІДІВ НА ДОМУ



















БІЛІОТЕКА НАДАЄ РІЗНОМАНІТНІ ПОСЛУГИ ПО ІНТЕРНЕТУ 
( копіювання , ксерування, скайп -розмови, купівля білетів ,оплата ком. послуг, тощо...)



















КНИГА – вірний друг.
«Книги мають здатність безсмертя.  Вони  найдовговічніші плоди людської діяльності»- так писав про книги англійський письменник С.Смайлс.
У нашій країні  книжка ще за часів Київської Русі  була у великій пошані. Тому наша бібліотека  в співпраці з  шкільною бібліотекою Стрілецькокутського   ЗНЗ  І-ІІІ ст. . провели тиждень популяризації книги.  Ажде користь читання величезна, читаючи, людина пізнає для себе щось нове, цікаве ,розширює свій кругозір   У наш час, коли діти і підлітки відчувають значний дефіцит у спілкуванні,    бібліотека  намагається  не тільки задовольняти їхні інформаційні потреби, але й   прагне стати для них місцем інтелектуального і культурного спілкування, центром дозвілля, яке з роками набуває все більшого значення. Адже сільська бібліотека має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля дитини не лише приємним і цікавим, а й змістовним.
 Як ми побачили , діти люблять читати , люблять дізнаватись про щось нове і з цікавістю слухають різні оповідання, лише потрібно нам, дорослим , підтримати  , зацікавлювати їх і   направляти в правильному напрямку.
   За цей тиждень  були проведені   екскурсії , дні  відкритих дверей , бібліотечні уроки „Подорож у царство книги ”, зустрічі ,  вікторини. Ми розказали дітям історію виникнення книги,провели акцію «Живи , книго» Адже  читання – це віконце, через яке дитина повинна бачити і пізнавати світ і  саму себе.  Ми дякуємо всім класним керівникам  школи за сприяння і допомогу в проведенні цих заходів.
У бібліотеці вирує життя! А сумніватися у цьому можуть лише ті, хто там ніколи не бував, тому і не може оцінити усіх можливостей   сучасної бібліотеки.

























КНИГОМАНІЯ  -2018
участь у конкурсі брали кращі читачі бібліотеки  ГАВРИЛЮК ЮЛІЯ  та  ГРИГОРЯК  ВІТАЛІНА












«Бібліотеки в умовах децентралізації: майбутнє диктує громада»

липня на базі бібліотеки-філії с. Брусниця Кіцманського району відбувся семінар на тему «Бібліотеки в умовах децентралізації: майбутнє диктує громада» для бібліотечних працівників району за участю фахівців обласної книгозбірні.
Директор Кіцманської ЦБС Орися Сухолотюк проаналізувала роботу бібліотек району в умовах змін.
Директор обласної книгозбірні Наталія Філяк надала рекомендації щодо впровадження проектної та програмної діяльності в роботі бібліотек для розвитку громад. Марія Довгань,  заступник директора з питань наукової роботи ЧОУНБ ім. М. Івасюка, надала консультацію щодо організації моделей публічних бібліотек в ОТГ, надання інформаційних та соціальних послуг мешканцям громад та методичного супроводу діяльності бібліотек у період реформ.
Заступник директора по роботі з дітьми ЦБС Алла Краснова повідомила про участь дітей району в районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах та проектах.
Завідувач методично-бібліографічного відділу ЦРБ Марія Ключинська провела діалог з бібліотекарами, відбувся обмін думками та пропозиціями.
На завершення семінару було презентовано «Бібліотечні юморини» дитячим театром «Веселка», який працює при сільській бібліотеці (керівник – завідувач бібліотекою Юрій Понич).







В бібліотеці розгорнути книжкова виставка приурочена до 1030 - ліття  хрещення  Київської Русі, де можна ознайомитись з цікавою інформацією та літературою









Сьогодні виповнюється 155 років з дня народження нашій  "буковинській горлиці"-  Ольгі Кобилянській




                                             " ВПАЛА ІСКРА В СЕРЦЕ"
Ми з вами пам’ятаємо її і вшановуємо нині талант людини, яка вміла розмовляти з природою і людьми, брала від них енергію, яку передала нам через свої твори   - це незабутня Ольга Кобилянська.
 Цей тиждень в бібліотеці  с. Стр. Кут був присвячений життю і творчості нашої письменниці О. Кобилянської. «Духовна квітка Буковини»- під такою назвою  була розгорнута книжкова виставка ..
Ми багато знаємо про життя і творчість О. Кобилянської, але хочеться донести до наших дітей маловідомі  та цікаві  факти  з життя нашої «буковинської горлиці» , зокрема також про її кохання до Осипа Маковея..
 У Чернівцях існує єдиний в Україні Літературно-меморіальний музей письменниці, який знаходиться у будинку, де Ольга  жила з 1925 року і до самої своєї смерті. У музеї письменниці дві кімнати залишилися такими, якими були за часів Ольги Юліанівни. Це кабінет і спальня.  де зберігається портрет письменниці,. Вона зображена на фоні гір, які присутні майже в усіх її творах. Там, серед численних експонатів і особистих речей, зберігається унікальний документ — щоденник Кобилянської. З щоденника перед нами постає вразлива і емоційна натура. Особистий душевний бiль майбутньої письменниці стане тим життєвим матеріалом, який ляже в основу її творів. Серед її улюблених речей у шафі стоїть кварта, привезена з Києво- Печерської лаври, якій уже 106 років; камінь з могили Шевченка; люлька батька.
 Вона ще з дитинства мріяла побачити море, але за все життя так і не здійснилося її бажання. Єдине, що у її домі нагадувало про море, була пляшечка з морською водою, подарована румунською художницею Л. Прунку. Ця пляшечка й досі знаходить у музеї Ольги Кобилянської в Чернівцях. Мені навіть довелося потримати іі в руках.
У житті письменниці було чимало чоловіків, у яких вона то раптово закохувалася, то швидко про них забувала.Але чи  не найбільшим кохання Ольги Юліанівни був письменник Осип Маковей.Вона дуже  кохала  його, але той не відповів їй тим же почуттям. «Я вас стільки років так страшно любила,я носила для вас рай в душі –як сонце. Я хотіла такий рай вам уладнати.І ви мені не повірили!»- це слова О.Кобилянської до Осипа Маковея.
За давньою легендою, дівчина, яка знайде едельвейси, буде дуже щасливою і матиме міцну та велику родину. Ольга маленькою дівчиною на крутих схилах назбирала ці квіти, але повір’я так і не справдилося. Але цей гербарій був завжди з нею.  І дотепер в музеї на стіні в рамці під склом — засушений букетик едельвейсів — її улюблених квітів, О.Кобилянська так і не вийшла заміж. Як вона писала в своїх листах «В моєму житті не  часто гостює радість…»  ,а також її слова «..мені судилося блукати  самій до кінця життя»
Осип Маковей помер у 1925 році.Ужодній автобіографії він не згадав про Ольгу.  Вона ж про  нього – у кожній. Пережила його на 17 років і щиро вважала своє кохання до нього головним  здобутком життя.
 Пам’ять про Ольгу Кобилянську жива, як і живі високохудожні твори письменниці, бо кожна людина, яку вони формували, зберігає в душі її заповітні слова: «Згадуйте предків своїх, щоб історія перед вами не згасла, і золото  нитки не згубіть»




А у нас - все для вас......




Здрастуй   дім   книжковий.

                                                                                                                                                                                                                 
Сьогодні в бібліотеку веселою юрбою завітали діти дитячої установи «Берізка». Для нових читачів у бібліотеці була проведена екскурсія , під час якої діти ознайомились з поняттям бібліотека, бібліотекар,книга, журнал , газета.
Діти з цікавістю розглядали сторінки, дивилися ілюстрації до творів  а також.ознайомились з краєзнавчим кутком .
На маленьких гостей бібліотеки чекав конкурс "Казковий калейдоскоп" .
 Наприкінці заходу ми всі разом переглянули  улюблені  мультфільми.  Щасливої дороги в книжкову країну.




























Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Головна